RU
Перекласти на →
 

Оскарження дій податкових органів

Допоможемо вирішити питання щодо податкового права. Щоб отримати допомогу адвоката, напишіть своє ім'я та номер телефону та натисніть кнопку "отримати консультацію".

Податкова перевірка – це не вирок для суб’єктів господарювання!

Надаючи правничу допомогу платника податків в Україні, безсумнівно, одним із найактуальніших запитів бізнесу є оскарження дій податкових органів, зокрема, за результатами їх перевірок податковими органами.

Хто здійснює перевірки?

Такі перевірки здійснюються контролюючими органами, здебільшого Державною податковою службою України та її територіальними підрозділами з підстав, що прямо передбачені чинним законодавством України.

Оформлення результатів перевірок

Результати перевірок (крім камеральних та електронних перевірок) оформлюються у формі акта або довідки, які підписуються посадовими особами контролюючого органу та платниками податків або їх законними представниками (у разі наявності). У разі встановлення під час перевірки порушень складається акт.

Кожному власнику чи директору компанії важливо пам’ятати, що рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку.

Адміністративний порядок оскарження полягає у зверненні платника податків до податкового органу вищого рівня зі скаргою про перегляд цього рішення, із зазначенням обставин та фактів, які можуть слугувати підставою для зміни цього рішення на користь підприємства, що чітко передбачено пунктом 56.2 статті 56 Податкового кодексу України.

Скарга в порядку адміністративного оскарження подається до контролюючого органу вищого рівня у письмовій або електронній формі засобами електронного зв’язку (за потреби - з належним чином засвідченими копіями документів, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати.

Процедура адміністративного оскарження вважається досудовим порядком вирішення спору.

Судовий порядок оскарження полягає у подачі платником податків позовної заяви до адміністративного суду з позовними вимогами, наприклад, про визнання протиправним (незаконним) та скасування індивідуального акта/рішення.

Звернення до суду з питань оскарження діянь контролюючих податкових органів, здійснюється в порядку адміністративного судочинства з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів суб’єктів господарської діяльності. Разом з цим, при судовому оскарженні таких діянь необхідно дотримуватись строків, встановлених чинним законодавством України.

Важливо: рішення контролюючого органу, оскаржене в судовому порядку, не підлягає адміністративному оскарженню.
Юридична допомога при оскарженні дій податкових органів по всій території України
Для отримання консультації натисніть кнопку, і заповніть форму. Ми наберемо протягом 5 хвилин

Як отримати консультацію адвоката?

1
Заповнюєте форму
Для отримання консультації потрібно заповнити форму, ввівши номер телефону, щоб Вам передзвонили.
2
Вам передзвонюють
Протягом 5 хвилин на вказаний номер телефону зателефонує адвокат для надання консультації.
3
Задайте питання
Задавайте всі питання, які Вас цікавлять. Адвокат відповість на запитання у розмові.
Часті запитання
Оскарження дій податкових органів — це офіційна процедура, за допомогою якої платник податків може висловити незгоду з рішеннями, діями або бездіяльністю податкових органів. Ця процедура надає можливість платнику захистити свої права, якщо він вважає, що контролюючий орган неправомірно нарахував податкові зобов’язання, наклав штрафи чи іншим чином порушив норми законодавства. Оскарження може бути адміністративним (у межах податкової служби) або судовим.
Швидка консультація
Ми надамо консультацію по телефону протягом 5 хвилин

Пн - Пт с 9:00 до 18:00

м. Київ, вул. Кирилівська,
б. 160, корп. Б, офіс 201