RU
Перекласти на →
 

Адвокат по корпоративних справах

Статистика свідчить, що періодично потребу в юридичних послугах відчуває кожен українець незалежно від сфери діяльності, кількості майна та фінансових коштів, а також персональних взаємин із законом.

Адвокат з корпоративних суперечок

Якщо управління організації, підприємства чи іншого господарського товариства здійснюється декількома власниками, акціонерами, засновниками чи іншими представниками керівного складу, то на будь-якому етапі створення, функціонування та припинення діяльності з великою ймовірністю можуть виникати корпоративні суперечки.

Корпоративна суперечка – це правовий конфлікт інтересів або порушених прав власників господарського товариства, що найчастіше стосується акціонерного капіталу та інших активів підприємства. Розбіжності виникають, зазвичай, тому, що власники підприємством що неспроможні дійти згоди у різних управлінських питаннях. Тому врегулювати такий конфлікт може лише корпоративний юрист.

Якими завданнями займається юрист з корпоративного права

Корпоративне право передбачає як вирішення конфліктів інтересів, а й важливі організаційні процеси, без яких існування і діяльність підприємства є неможливими. Юристи Адвокатського бюро «Сергія Пагера» швидко та ефективно справляються з таким аспектом корпоративного права, до якого належать:

 • реєстрація підприємства;
 • внесення змін до ЄДР;
 • реєстрація торгової марки;
 • оформлення процедури банкрутства та ліквідація бізнесу;
 • реєстрація іноземного представництва; купівля-продаж бізнесу.

Особливість управління підприємством одночасно декількома особами полягає в тому, що людський фактор і схильність до задоволення своїх інтересів та відстоювання прав найчастіше провокують конфліктні ситуації. А оскільки знайти рішення, що задовольняє всі керуючі особи, може лише адвокат з корпоративного права, зі зверненням до фахівців у врегулюванні таких питань краще не затягувати.


Слід розуміти, що корпоративні суперечки умовно поділяються на два типи:

 • внутрішні корпоративні суперечки (розбіжності між керуючими особами підприємства/організації);
 • зовнішні суперечки (порушення чи обмеження прав конкретного підприємства /неправомірне поглинання, відчуження активів підприємства/).

На практиці корпоративний адвокат залучається у разі виникнення будь-якої з таких ситуацій:

 • процесуальне порушення чи суперечить корпоративному кодексу підприємства прийняте рішення, що стосується управління компанією;
 • незгоду акціонерів/керівників/засновників підприємства із створенням нової компанії;
 • порушення прав засновників підприємства у питанні розподілу прав на акції чи частки статутного капіталу;
 • порушення процедури голосування; конфлікт інтересів серед учасників юрособи;
 • рейдерські захоплення активів підприємства.

Важливо пам'ятати, що конфлікти, пов'язані з трудовими відносинами, не належать до категорії корпоративних суперечок.

Юрист у сфері корпоративного права: специфіка роботи

Корпоративні суперечки утворили окрему галузь права відносно нещодавно близько 15 років тому. Однак на сьогоднішній день існує тенденція до збільшення кількості таких конфліктів. В українському законодавстві відсутні конкретні приписи, що дозволяють за чіткими ознаками визначити корпоративний спір.

Тому корпоративний адвокат має вільно орієнтуватися одразу в кількох галузях права, розбиратися у Цивільному та Господарському кодексах, оперувати Законами України «Про господарські товариства», «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» та безлічі підзаконних актів.

Юрист із корпоративного права це повинен мати на увазі та застосовувати знання з корпоративної реструктуризації, захисту прав акціонерів, неплатоспроможності підприємства та інших аспектів корпоративного права. Додаткова складність полягає і в тому, що в корпоративній суперечці задіяні інтереси та права одразу кількох осіб, і знайдене рішення має бути правомірним для всіх засновників підприємства.

Відповідно до розд. 1 ст. 20 п.3 ГКУ України корпоративні суперечки мають розбиратись та вирішуватись у господарських судах. Корпоративне законодавство України на даний момент, на жаль, не передбачає чітко регламентованих механізмів врегулювання спорів такого характеру.

А тому можна зробити висновок, що корпоративні правовідносини швидше відносяться до суміжного напряму юриспруденції, внаслідок чого юрист корпоративного права має застосовувати комплекс знань та досвіду. І найчастіше саме ступінь професіоналізму та успішні прецеденти з юридичної практики можуть відіграти вирішальну роль у вирішенні подібних суперечок.

Також варто зазначити, що корпоративні юристи залучаються не тільки для вирішення конфліктів, що вже виникли, але і для попередження появи підстав для таких розбіжностей (супровід процесу створення, припинення діяльності, реорганізації бізнес-суб'єкта, аудит документації та оцінка комерційних ризиків та ін.).

Корпоративне право послуги на практиці

Як і будь-які конфліктні ситуації, корпоративний спір набагато вірніше і надійніше запобігти, ніж шукати задовольняють усі сторони шляхи його вирішення. Тому передбачливі та відповідальні підприємці вважають за краще ще на етапі створення бізнесу користуватися послугою «корпоративний договір», яка максимально знизить ризики виникнення суперечок та детально передбачить усі механізми багатьох управлінських процесів.

Залучений до врегулювання корпоративної суперечки, що вже виникла, адвокат, як показує юридична практика фахівців Адвокатського бюро «Сергія Пагера», має здійснити наступні кроки:

 • зробити початкову правову оцінку корпоративного спору, що виник, і навести прогнози щодо його вирішення з урахуванням усіх варіантів розвитку подій;
 • підготувати рекомендації щодо вирішення розбіжностей у досудовому порядку;
 • розробити стратегію відстоювання інтересів клієнта у межах судового розгляду; представляти та захищати інтереси та права клієнта в суді;
 • контролювати виконання судового рішення.

Довіртеся досвіду ефективного вирішення корпоративних спорів юристів Адвокатського бюро Сергія Пагера і ми неодмінно захистимо Ваші права та інтереси!
Сторінки:
Команда
Питання та відповіді
Документи
Політика конфіденційності
Графік та адреса:
Пн - Пт с 8:00 до 22:00

м. Київ, вул. Кирилівська,
д. 160, корп. Б, офіс 201

Безкоштовна консультація
Ми надаємо безкоштовну консультацію в офісі або за телефоном
© 2021 Splawoffices