Корпоративні суперечки утворили окрему галузь права відносно нещодавно близько 15 років тому. Однак на сьогоднішній день існує тенденція до збільшення кількості таких конфліктів. В українському законодавстві відсутні конкретні приписи, що дозволяють за чіткими ознаками визначити корпоративний спір.
Тому корпоративний адвокат має вільно орієнтуватися одразу в кількох галузях права, розбиратися у Цивільному та Господарському кодексах, оперувати Законами України «Про господарські товариства», «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» та безлічі підзаконних актів.
Юрист із корпоративного права це повинен мати на увазі та застосовувати знання з корпоративної реструктуризації, захисту прав акціонерів, неплатоспроможності підприємства та інших аспектів корпоративного права. Додаткова складність полягає і в тому, що в корпоративній суперечці задіяні інтереси та права одразу кількох осіб, і знайдене рішення має бути правомірним для всіх засновників підприємства.
Відповідно до розд. 1 ст. 20 п.3 ГКУ України корпоративні суперечки мають розбиратись та вирішуватись у господарських судах. Корпоративне законодавство України на даний момент, на жаль, не передбачає чітко регламентованих механізмів врегулювання спорів такого характеру.
А тому можна зробити висновок, що корпоративні правовідносини швидше відносяться до суміжного напряму юриспруденції, внаслідок чого юрист корпоративного права має застосовувати комплекс знань та досвіду. І найчастіше саме ступінь професіоналізму та успішні прецеденти з юридичної практики можуть відіграти вирішальну роль у вирішенні подібних суперечок.
Також варто зазначити, що корпоративні юристи залучаються не тільки для вирішення конфліктів, що вже виникли, але і для попередження появи підстав для таких розбіжностей (супровід процесу створення, припинення діяльності, реорганізації бізнес-суб'єкта, аудит документації та оцінка комерційних ризиків та ін.).