RU
Перекласти на →
 

КІК звітність

Допоможемо вирішити питання щодо податкового права. Щоб отримати допомогу адвоката, напишіть своє ім'я та номер телефону та натисніть кнопку "отримати консультацію".

Що таке контрольовані іноземні компанії?

Контрольованою іноземною компанією є юридична особа або утворення без статусу юридичної особи, які зареєстрована в будь-якій іноземній державі та перебуває під контролем резидента України. Так до КІК можуть належати бізнеси без статусу юридичної особи (фонди, трасти, партнерства, об’єднання підприємств), які на постійній основі отримують прибуток.

Контролююча особа КІК – громадянин України чи компанія, зареєстрована в нашій державі, що є прямим чи опосередкованим власником. Контролер обов’язково має бути податковим резидентом нашої держави.

Компанія вважається контрольованою, якщо податковий резидент України (фізична чи юридична особа) володіє:
  1. володіє часткою в іноземній юридичній особі у розмірі більше ніж 50 відсотків.
  2. володіє часткою в іноземній юридичній особі більш ніж 10% (у 2022 – 2023 – 25%) за умови, що декілька резидентів України (фізичних чи юридичних осіб) володіють частками в іноземній юридичній особі, розмір яких у сукупності становить 50 і більше відсотків.
  3. окремо або разом з іншими резидентами України - пов’язаними особами здійснює фактичний контроль над іноземною юридичною особою.
Контролюючі особи мають виконувати 3 основні обов’язки:
  1. Подати повідомлення про набуття, а також про відчуження КІК (протягом 60 днів після створення/відчуження компанії).
  2. Раз на рік подавати Звіт КІК разом із декларацією про майновий стан і доходи або із річною декларацією з прибутку (для юридичних осіб)
  3. Сплатити податки, якщо немає підстав для звільнення.

Оподаткування контрольованих іноземних компаній

Об’єктом оподаткування контрольованої іноземної компаніївиступає скоригований прибуток КІК на відсоток володіння компанією на останній день звітного періоду, коли розраховується прибуток. Прибуток КІК включається до складу загального річного доходу фізичної особи, який декларується до 1 травня за попередній календарний рік.

Звертаємо увагу, що оподаткуванню підлягає не весь прибуток, а лише частина скоригованого прибутку КІК. Цей прибуток є пропорційною частиною того прибутку КІК, яким володіє або контролює особа-контролер на останній день звітного періоду.

Скоригований прибуток контрольованої компанії вважається, як прибуток КІК до оподаткування.

Прибуток контрольованої іноземної компанії може звільнятися від оподаткування за дотримання одночасно двох умов:
1.між Україною та юрисдикцією, в якій зареєстрована іноземна компанія, діє угода про уникнення подвійного оподаткування. Або угода про обмін інформацією;

2.Виконується будь-яка з наступних вимог:
  • КІК фактично сплачує податок на прибуток за ефективною ставкою не нижчою, ніж на 5% від базової ставки податку на прибуток в Україні.
  • частка пасивних доходів контрольованої компанії становить не більше 50% від загальної суми її доходів з усіх джерел.
  • сукупний дохід всіх КІК однієї контролюючої особи не перевищує двох мільйонів євро або ж якщо КІК є публічною компанією. А також, якщо КІК здійснює благодійну діяльність та не розподіляє доходи на користь засновників (учасників).

Якщо вищезазначені вимоги виконуються контролююча особа звільняється від зобов'язання розраховувати скоригований прибуток іноземної компанії.
Однак обов’язок повідомляти про придбання/створення/відчуження частки або контролю у КІК, а також подання звіту про контрольовані іноземні компанії у контролюючої особи не зникає.

Повідомлення про контрольовані іноземні компанії

Відповідно до пп. 392.5.5. п.392.5 ст.392 Податкового кодексу України контролер має повідомляти органи ДПС про володіння часткою КІК, продаж частки та початок здійснення контролю протягом 60 днів.

У разі неповідомлення про набуття або відчуження КІК застосовується штраф у розмірі 300 прожиткових мінімумів для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року, за кожен такий факт.

Звітність іноземних контрольованих компаній

Контролюючі особи зобов’язані подавати Звіт про контрольовані іноземні компанії (далі – Звіт) до контролюючого органу одночасно з поданням річної декларації про майновий стан і доходи або податкової декларації з податку на прибуток підприємств за відповідний календарний рік засобами електронного зв’язку.

До Звіту в обов’язковому порядку додаються завірені належним чином копії фінансової звітності КІК, що підтверджують розмір прибутку КІК за звітний (податковий) рік. Якщо граничні строки підготовки фінансової звітності у відповідній іноземній юрисдикції спливають пізніше граничних строків подання річної декларації про майновий стан і доходи або податкової декларації з податку на прибуток підприємств, такі копії фінансової звітності КІК подаються разом із річною декларацією про майновий стан і доходи або податковою декларацією з податку на прибуток підприємств за наступний звітний (податковий) період.

У разі якщо контролююча особа не має можливості забезпечити складання фінансової звітності КІК та/або здійснення розрахунку скоригованого прибутку КІК до дати граничного строку подання річної декларації про майновий стан і доходи або податкової декларації з податку на прибуток підприємств, така контролююча особа подає Звіт про контрольовані іноземні компанії за скороченою формою, та до кінця календарного року, наступного за звітним (податковим) роком.

Неподання звіту про КІК тягне за собою штраф у розмірі 100 прожиткових мінімумів для працездатних осіб станом на 1 січня календарного року. За кожен день прострочення подання сплачується штраф у розмірі 1 прожиткового мінімуму, але не більше 50 прожиткових мінімумів.

Якщо вам потрібна кваліфікована юридична допомога, звертайтесь до Адвокатського Бюро «Сергія Пагера».
Юридична допомога при подачі звітності КІК
Для отримання консультації натисніть кнопку, і заповніть форму. Ми наберемо протягом 5 хвилин

Як отримати консультацію адвоката?

1
Заповнюєте форму
Для отримання консультації потрібно заповнити форму, ввівши номер телефону, щоб Вам передзвонили.
2
Вам передзвонюють
Протягом 5 хвилин на вказаний номер телефону зателефонує адвокат для надання консультації.
3
Задайте питання
Задавайте всі питання, які Вас цікавлять. Адвокат відповість на запитання у розмові.
Часті запитання
Швидка консультація
Ми надамо консультацію по телефону протягом 5 хвилин

Пн - Пт с 9:00 до 18:00

м. Київ, вул. Кирилівська,
б. 160, корп. Б, офіс 201