RU
Перекласти на →
 

Звільнення військовослужбовців родичі яких померли або зникли безвісті на війні

Допоможемо вирішити питання щодо військового права. Щоб отримати допомогу військового адвоката, напишіть своє ім'я та номер телефону та натисніть кнопку "отримати консультацію".

Порядок звільнення військовослужбовців Збройних Сил України родичі яких померли або зникли безвісті на війні

Війна в Україні нажаль не перестає збирати свої криваві плоди – життя військовослужбовців, які героїчно боронять нашу Батьківщину.

Так, існує багато випадків, коли на війну батько, мати, син, донька, брат чи сестра. А інколи й вся родина йде захищати свою нашу Незалежність від ненажерливих окупантів.

Нажаль є й сумні історії, коли близькій родич не повертається з війни, але нашу Героїчну Націю не спинить на шляху до Незалежності.

З огляду на зазначені обставини, 03 травня 2023 року Верховною Радою України було прийнято Закон України № 3096-ІХ "Про внесення змін до статті 26 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" щодо розширення підстав звільнення з військової служби деяких категорій громадян в період воєнного стану", що набрав чинності 21.07.2023 року, та яким розширено перелік підстав для звільнення з військової служби військовослужбовців, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації або за контрактом.

Вищевказаний Закон надає право військовослужбовцям звільнитись з військової служби, якщо їхні близькі родичі загинули або пропали безвісти на війні.

Але слід зазначити, що дана норма не стосуватиметься тих випадків, коли зниклими безвісти чи загиблими є цивільні.
Допоможемо звільнитися з ЗСУ якщо загинув родич, або безвісті зник
Для отримання консультації натисніть кнопку, і заповніть форму. Ми наберемо протягом 5 хвилин

Які дії має здійснити військовослужбовець для звільнення з військової служби на підставі законопроект 8009?

Військовослужбовець має сформувати та подати рапорт на звільнення до безпосереднього командира із зазначенням підстави для звільнення та долучити до рапорту підтверджуючи документи (нотаріальні копії).

Радимо фіксувати у будь-якій формі прийняття рапорту, наприклад сфотографувати відмітку на Вашому рапорті про те що рапорт прийнято, або попросити відповідальну особу, яка приймає рапорт розписатись або поставити штамп на другій копії рапорту.

У разі якщо Ваш рапорт відмовляються прийняти або не погоджують, необхідно звернутись зі скаргою до Міністерства Оборони України або до вищестоящого органу.

Які підтверджуючи документи має надати військовослужбовець до рапорту на звільнення на підставі загибелі або зникнення безвісти родича?

Військовослужбовець, має підтвердити, що особа, яка зникла або пропала безвісті, являється його родичом, долучивши до рапорту відповідні документи.

Потім, військовослужбовець долучає документи, які підтверджують загибель або зникнення безвісті родича під час здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії окупанта.

Як проходить процедура звільнення після подання рапорту?

Після успішної подачі рапорту на звільнення з усіма необхідними документами, зазвичай строк його розгляду становить від 14 до 30 календарних днів.

У разі задоволення рапорту вищим керівництвом військової частини, військовослужбовець має підписати обхідний лист, отримати наказ про звільнення з військової служби у запас та виключенням зі списків військової частини та всіх видів забезпечення, після чого кадрова служба військової частини проставляє відповідну відмітку у військовому квитку.

Також військова частина має провести усі розрахунки з військовослужбовцем, який звільняється.

Після закінчення процедури звільнення та отримання військового квитку з відповідної відміткою, особи, звільнені з військової служби, зобов'язані у п'ятиденний строк прибути до відповідних районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.
Команда адвокатів
  • Сергій Пагер
    Керуючий адвокат
  • Альона Пагер
    Адвокат
  • Сергій Загородній
    Адвокат
  • Сергій Бондаренко
    Адвокат
  • Світлана Попадюха
    Помічник адвоката
  • Наталія Головешко
    Операційний менеджер
  • Віталій Кудашев
    Менеджер по роботі з клієнтами
  • Владислав Кучерявий
    Помічник адвоката
  • Ольга Ширмер
    Адвокат
  • Анастасія Яковлєва
    Помічник адвоката
  • Наталія Савченко
    Менеджер по роботі з клієнтами

Як отримати консультацію адвоката?

1
Заповнюєте форму
Для отримання консультації потрібно заповнити форму, ввівши номер телефону, щоб Вам передзвонили.
2
Вам передзвонюють
Протягом 5 хвилин на вказаний номер телефону зателефонує адвокат для надання консультації.
3
Задайте питання
Задавайте всі питання, які Вас цікавлять. Адвокат відповість на запитання у розмові.
Відгуки клієнтів
  • Олена Милославська
    Вели мою справу про розлучення з чоловіком та стягнення аліментів. Ми уклали грамотну угоду і про все домовилися. Прописали все, частоту спілкування, деталі щодо свят, часу, місць та все інше. Чоловік погодився на все, його все влаштувало. Я вдячна та рада, що мені допомогли вирішити всі проблеми.
  • Віктор Бойко
    У мене була складна проблема, бо моя дружина була за кордоном кілька років, і я не міг із нею зв'язатися. Адвокат зробив чудову роботу, і тепер я вільний, і я з дітьми, яких суд залишив мені. Щиро Дякую! Рекомендую, бо це добрий професіонал.
  • Олександр Кузьменко
    Дружина вирішила розлучитися, вигнала з дому. Я просто не мав вибору. Звернувся до цієї компанії, помітно люди з досвідом, допомогли швидко вирішити проблему, без скандалів та великої кількості документів.
Допоможемо звільнитись з ЗСУ, якщо Ваш родич був в збройних силах та загинув, або безвісті зник
Для отримання консультації натисніть кнопку, і заповніть форму. Ми наберемо протягом 5 хвилин
Часто задавані питання
Звільнення військовослужбовців родичі яких померли або зникли безвісті на війні
На звільнення мають право військовослужбовці, які проходять військову службу за призовом або за контрактом.

Дана норма не стосується тих випадків, коли родичи, зникли безвісти чи загибли є цивільними.
Швидка консультація
Ми надамо консультацію по телефону протягом 5 хвилин

Пн - Пт с 9:00 до 18:00

м. Київ, вул. Кирилівська,
б. 160, корп. Б, офіс 201