RU
Перекласти на →
 

Виплата по пораненню

Щоб отримати допомогу адвоката, напишіть своє ім'я та номер телефону та натисніть кнопку "отримати консультацію".

На які виплати має право військовослужбовець, який отримав поранення

Нажаль на даний час поранення для військовослужбовців є суворою реальністю сьогодення. Проте не всі знають, які ж виплати передбачені військовослужбовцям які потрапили в таку ситуацію.

Виплати за період стаціонарного лікування

Першою і основною виплатою на яку мають право претендувати всі військовослужбовці, які отримали поранення та перебували в лікарні, це щомісячне грошове забезпечення в розмірі 100 тисяч за кожен місяць перебування на стаціонарному лікуванні.

Для цього необхідно після проходження стаціонарного лікування, отримати виписку з лікарні, в якій буде вказана кількість днів перебування на лікуванні, на підставі чого військовослужбовцю буде сплачена відповідна сума, пропорційна сто тисяч за 30 днів.

Обов’язково, в довідці має буди зазначена інформація щодо поранення. Таку інформацію Ви можете самостійно надати медичній установі, за допомогою довідки форми 100.

Також, виплата сто тисяч зберігається за час перебування на реабілітації у зв’язку з пораненням (контузією, травмою, каліцтвом), пов’язаними з захистом Батьківщини. Підтвердити реабілітацію можна так само за допомогою виписки з медичної карти, або інших медичних документів, в яких буде зазначений строк перебування на реабілітації та назва лікувального закладу.

Виплати за період перебування у відпустці за довідкою ВЛК

Після перебування на стаціонарному лікуванні у зв'язку з пораненням, відповідно до абзатцу 6 п. 1.10 Наказу Міністерства оборони України № 402,  військовослужбовця повинні направити на проходження військово-лікарської комісії з метою встановлення ступеню придатності до військової служби.

Військово-лікарська комісія може скласти довідку, в якій зазначається потреба в відпустці для лікування після поранення (травми, каліцтва, контузії), яка видається на 30 днів (інколи буває більше). За період відпустки на підставі довідки ВЛК передбачена додаткова винагорода в розмірі 100 тисяч за кожні 30 днів.

В даній ситуації допускається дуже багато помилок, через що в подальшому військовому відмовляють в отримані відповідної грошової допомоги. Звісно лікарі військово-лікарської комісії повинні самостійно витребувати потрібні їм документи з військової частини, проте досить часто вони не роблять цього. Тому перед зверненням до ВЛК, з собою Вам необхідно мати наступні документи (довідка форми 100, додаток 5 «Довідка про обставини травми, поранення, каліцтва, контузії» та виписки з лікарні).

В довідці ВЛК обов’язково повинно бути зазначено, що травма тяжка та пов’язана з захистом Батьківщини, лише в такому випадку можливо отримати грошові кошти.

Одноразова грошова допомога

Якщо ж після проходження військово-лікарської комісії, Вас було направлено на експертну команду з оцінювання повсякденного функціонування, з метою встановлення ступеня обмеження життєдіяльності та Вам було встановлено групу інвалідності чи часткова втрата працездатності, Ви маєте право на отримання одноразової грошової допомоги.
Розмір даної виплати буде повністю залежати від тяжкості встановленої групи.

1.Коли ступінь втрати працездатності встановлюється в відсотках (без встановлення групи інвалідності):
  • експертними командами оцінки повсякденного функціонування особи (ЕКОПФО)допомога встановлюється у відсотках, які визначаються, від 70-кратного прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
  • станом на на 1 січня 2025 року прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 3 028 грн.).
До прикладу, 15 % × 70 × 3 028 = 31 794 грн.

2.Якщо ж встановлено групу інвалідності:
Розмір виплати встановлюється залежно від групи інвалідності та причини її отримання (пов’язана із захистом Батьківщини, чи з проходженням військової служби), відповідно до розміру прожиткового мінімуму на 1 січня календарного року.

В 2025 році ОГД пов’язану з встановленням групи інвалідності, що пов’язана із захистом Батьківщини чи виконанням обов’язків військової служби визначено таким чином:
  • 1 група інвалідності 400-кратний прожитковий мінімум (1 211 200 грн);
  • 2 група інвалідності 300-кратний прожитковий мінімум (908 400 грн);
  • 3 група інвалідності 250-кратний прожитковий мінімум (757 000 грн).

В 2025 році ОГД  пов’язану з встановленням інвалідності, з проходженням військової служби визначено таким чином:
  • 1 група інвалідності 120-кратний прожитковий мінімум (363 360 грн);
  • 2 група інвалідності 90-кратний прожитковий мінімум (272 520 грн).

Матеріальна допомога у зв’язку з пораненням

Військовослужбовці, які отримали поранення (контузію, каліцтво, травму) мають право звернутись з рапортом до свого безпосереднього командира, щодо отримання виплати матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань за відповідний рік у зв’язку з вище вказаними обставинами.

До рапорту долучаються документи, що підтверджують лікування, чи отримання поранення. Розмір даної виплати, не перевищує місячне грошове забезпечення.

Грошова допомога для оздоровлення

Військовослужбовці, які отримали поранення (контузію, каліцтво, травму) мають право звернутись з рапортом до свого безпосереднього командира, щодо отримання грошової допомоги на оздоровлення за відповідний рік у зв’язку з вище вказаними обставинами.

До рапорту долучаються документи, що підтверджують лікування, чи отримання поранення. Розмір даної виплати, не перевищує місячне грошове забезпечення. Даний рапорт не залежить, від написання Вами рапорту для вирішення соціально побутових питань.

Щомісячне грошове забезпечення

Звісно, щомісячно військовослужбовець повинен отримувати, що місячне грошове забезпечення, відповідно до останньої займаної посади перед отриманням поранення (контузії, травми, каліцтва). Навіть під час перебування на стаціонарному лікуванні, грошове забезпечення зберігається за військовослужбовцем.

Допомога військового адвоката

Якщо командування військової частини, вивело Вас поза штат, або відмовляє Вам в виплаті грошового забезпечення, одноразової грошової допомоги, виплат за період стаціонарного лікування, звертайтесь до Адвокатського Бюро Сергія Пагера.

Ми прорахуємо точну суму виплат, на яку Ви маєте право претендувати та скеруємо відповідні запити до військової частини для здійснення перерахунку грошової допомоги військовослужбовцю.
Допоможемо з виплатою по пораненню по всій території Україні
Для отримання консультації натисніть кнопку, і заповніть форму. Ми наберемо протягом 5 хвилин
Команда адвокатів
  • Сергій Пагер
    Керуючий адвокат
  • Альона Пагер
    Адвокат
  • Сергій Загородній
    Адвокат
  • Світлана Попадюха
    Помічник адвоката
  • Віталій Кудашев
    Менеджер по роботі з клієнтами
  • Владислав Кучерявий
    Помічник адвоката
  • Анастасія Яковлєва
    Помічник адвоката
  • Наталія Савченко
    Менеджер по роботі з клієнтами

Як отримати консультацію адвоката?

1
Заповнюєте форму
Для отримання консультації потрібно заповнити форму, ввівши номер телефону, щоб Вам передзвонили.
2
Вам передзвонюють
Протягом 5 хвилин на вказаний номер телефону зателефонує адвокат для надання консультації.
3
Задайте питання
Задавайте всі питання, які Вас цікавлять. Адвокат відповість на запитання у розмові.
Відгуки клієнтів
  • Володимир Іванченко
    Отримав поранення під час бойового завдання, але ВЛК не хотіла визнавати його бойовим. Завдяки адвокату все вдалося — зібрали докази, подали повторно, виграли справу. Виплату отримав повністю. Сам би точно не впорався.
  • Олексій Мельник
    Довго не міг добитися компенсації після контузії. Звернувся до адвокатів — і справа зрушила з місця. Все оформили грамотно, підказали як правильно діяти. Через 3 місяці кошти були вже на рахунку. Дякую за допомогу!
  • Сергій Дорошенко
    Мені відмовили у виплаті, хоча поранення — серйозне. Юрист одразу побачив, що документи оформлені неправильно. Все переподали, ще й подали скаргу. У результаті держава виплатила понад 900 тисяч гривень. Рекомендую!
  • Іван Григорович
    Після повернення з фронту хотів оформити грошову допомогу, але стикався з бюрократією. Адвокат вів мою справу з початку до кінця, пояснював кожен крок. Все пройшло спокійно і без відмов. Отримав компенсацію й ще пільги оформив.
  • Максим Бондаренко
    Думав, що нічого вже не доб’юсь — рік пройшов після поранення. Але юрист сказав, що ще є шанси. Допоміг зібрати докази, подав запит на повторне проходження ВЛК. І дійсно — виплату призначили. Дуже вдячний за професійність.
  • Денис Коваленко
    Брат отримав поранення, сам він у лікарні, нічого не розумів у цих виплатах. Я звернувся до юриста за нього. Нам усе пояснили, оформили довіреність, подали заяву. Через деякий час вже були гроші. Дуже відповідальний підхід.
Часто задавані питання
Військовослужбовець має право на одноразову грошову допомогу в розмірі до 1 мільйона гривень залежно від ступеня поранення. Також може бути призначена щомісячна виплата за втрату працездатності та інші соціальні гарантії, передбачені законодавством України.
Швидка консультація
Ми надамо консультацію по телефону протягом 5 хвилин

Пн - Пт с 9:00 до 18:00

м. Київ, вул. Кирилівська,
б. 160, корп. Б, офіс 201