Перекласти на →
 

Визначення місця проживання дитини

Якщо батькам не вдалося домовитися про місце проживання дитини, то ця суперечка між ними може вирішуватися органом опіки та піклування. Допоможемо провести процедуру визначення місця проживання дитини. Для отримання допомоги сімейного адвоката натисніть кнопку "отримати консультацію".

Визначимо місце проживання дитини

 • В судовому порядку
 • За домовленістю
 • Оскаржуємо рішення у суді
 • Зміни способу участі
Оформимо місце проживання дитини під ключ по всій Україні
Для отримання консультації натисніть кнопку, і заповніть форму. Ми наберемо протягом 5 хвилин

Визначення місця проживання дитини

Процедура визначення місця проживання дитини регулюється Сімейним кодексом України.
З ким із батьків має проживати дитина?
У разі проживання батьків дитини окремо, необхідно визначити, з ким проживатиме дитина надалі, оскільки це впливає на стягнення аліментів, встановлення графіка зустрічей іншого батька з дитиною, зустрічей дитини з бабусею та дідусем, можливість виїзду з дитиною за кордон на лікування чи відпочинок.

При вирішенні спору про місце проживання малолітньої дитини до уваги приймаються ставлення батьків до виконання батьківських обов'язків, особиста прихильність дитини до кожного з них, вік дитини, стан її здоров'я та інші обставини, що мають важливе значення.

У разі, якщо батьки не можуть дійти згоди щодо участі одного з батьків, який проживає окремо, у вихованні дитини, порядок такої участі визначається органами опіки та піклування за участю батьків, виходячи з інтересів дитини. Рішення органів опіки та піклування з цих питань можуть бути оскаржені до суду у порядку, встановленому законом.
Права та обов'язки з виховання дитини
Відповідно до ст. 158 Сімейного кодексу України за заявою матері, батька дитини орган опіки та піклування визначає способи участі у вихованні дитини та спілкуванні з нею того з батьків, хто проживає окремо від неї.

Рішення про це орган опіки та піклування постановляє на підставі вивчення умов життя батьків, їхнього ставлення до дитини, інших обставин, що мають важливе значення.

Якщо ж один із батьків з яким проживає дитина, перешкоджає у спілкуванні з дитиною іншому, між колишнім подружжям тривалий конфлікт та особисті конфліктні відносини, які порушують інтереси дитини, надають на неї негативний вплив, тоді виникає питання про доцільність зміни способу участі батька (матері) у процесі виховання дитини без батька (матері).

Також, якщо син чи дочка (зять чи невістка) перешкоджають у спілкуванні з онуками, ви маєте право звернутися до суду з позовом про усунення перешкод у спілкуванні з онуком (онукою), визначити спосіб участі у його (її) вихованні.
Допомога адвоката при визначенні місця проживання дитини
Сімейний адвокат готовий прийти на допомогу в тому випадку, якщо при розлученні ви не можете домовитися щодо місця проживання дитини чи участі у її вихованні одним із батьків або близькими родичами.

Юристи Адвокатського бюро «Сергія Пагера» проконсультують вас із будь-яких сімейних питань, підготують необхідні документи, представлять ваші інтереси в судовому засіданні. Кожен випадок є індивідуальним, як і наш підхід до кожної справи.

Тому, звертаючись до нас, ви отримуєте не лише постійну підтримку з нашого боку, а й гарантований результат у вигляді досягнення мети з вашого звернення.
Команда адвокатів
 • Сергій Пагер
  Керуючий адвокат
 • Альона Пагер
  Адвокат
 • Сергій Загородній
  Адвокат
 • Катерина Маншиліна
  Адвокат
 • Сергій Бондаренко
  Адвокат
 • Владислав Булай
  Адвокат
 • Світлана Попадюха
  Помічник адвоката
 • Ярослав Науменко
  Помічник адвоката
 • Віталій Кудашев
  Менеджер по роботі з клієнтами
 • Власта Сироватська
  Офіс-менеджер

Як отримати консультацію адвоката?

1
Заповнюєте форму
Для отримання консультації потрібно заповнити форму, ввівши номер телефону, щоб Вам передзвонили.
2
Вам передзвонюють
Протягом 5 хвилин на вказаний номер телефону зателефонує адвокат для надання консультації.
3
Задайте питання
Задавайте всі питання, які Вас цікавлять. Адвокат відповість на запитання у розмові.
Відгуки клієнтів
 • Олена Милославська
  Дякую за зрозумілу консультацію та великий обсяг роботи: починаючи з оформлення документів, завершуючи представництвом моїх інтересів у суді. Відчуваєш себе дійсно у руках професіоналів.
 • Віктор Бойко
  За допомогою юристів Адвокатського бюро "Сергія Пагера" вдалося визначити місце проживання дитини навіть тоді, коли я перебувала за кордоном. А це зробити непросто в силу того, що виникає проблема із зібранням необхідних доказів та довідок. Завдяки слушним порадам та сумісним діям нам вдалося отримати необхідне судове рішення.
 • Олександр Кузьменко
  Мені дуже допомогли тут, адже моя дружина після розлучення зовсім не йшла на контакт і не давала можливості спілкування із дитиною, при цьому забезпечити належне виховання та рівень життя не може в силу того, що не працює та веде аморальний спосіб життя. Минулого тижня за допомогою адвоката отримав рішення про проживання дитини зі мною.
Оформимо місце проживання дитини під ключ по всій Україні
Для отримання консультації натисніть кнопку, і заповніть форму. Ми наберемо протягом 5 хвилин
Часто задавані питання
При вирішенні питання про визначення місця проживання дитини до уваги беруться наявність постійного стабільного заробітку, образ життя, який ведуть батьки, їх поведінка.

Якщо орган опіки та піклування чи суд визнають, що жоден із батьків не може в силу певних обставин створити дитині належних умов для виховання та розвитку, на вимогу родичів, які залучені до участі у справі, дитину можна передати комусь із них.
Швидка консультація
Ми надамо консультацію по телефону протягом 5 хвилин

Пн - Пт с 9:00 до 18:00

м. Київ, вул. Кирилівська,
б. 160, корп. Б, офіс 201