Перекласти на →
 

Встановлення факту народження дитини на тимчасово окупованій території України

Адвокат з сімейних справ допоможе Вам з розлученням. Напишемо позивну заяву до суду. Для отримання допомоги адвоката натисніть кнопку "отримати консультацію".
У зв'язку з війною, активними бойовими діями та тимчасовою окупацією території України, громадяни України стикаються з проблемою реєстрації народження осіб, які народилися на таких територіях.

Батьки новонародженої дитини, яка народилася на окупованій території, можуть звернутися до будь-якого відділу реєстрації актів цивільного стану через представника за довіреністю, посвідченою відповідно до Закону України «Про нотаріат», або документа, що посвідчує повноваження такого представника, відповідно до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».

Наголошуємо, що будь-які документи отримані на непідконтрольній Україні території, зокрема:

1) результати аналізів, ультразвукового дослідження, проведених під час вагітності жінки;
2) виписка з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого;
3) інші документи, які підтверджують надання медичної допомоги жінці у зв'язку з вагітністю та/або пологами.
4) Медична довідка про народження дитини, тощо

НЕ створюють правових наслідків та є недійсними на території України!

ЗВЕРТАЄМО УВАГУ! Якщо самостійно звернутися до органу державної реєстрації актів цивільного стану із вищезазначеними документами, виданими на непідконтрольній території, то наслідком такого звернення буде отримання відмови у проведенні реєстрації, так як дані документи не є підставою для державної реєстрації народження на території України.
Встановимо факт народження дитини на тимчасово окупованій території України
Для отримання консультації натисніть кнопку, і заповніть форму. Ми наберемо протягом 5 хвилин

Як, все ж таки, отримати свідоцтво про народження дитини українського зразка:1) Куди звернутися?

- Звернутися із заявою про встановлення факту народження дитини на тимчасово окупованій території необхідно до місцевого суду.

ЗВЕРТАЄМО УВАГУ, що відповідно до приписів цивільно-процесуального законодавства, заява про встановлення факту народження дитини на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, може бути подана до будь-якого місцевого суду України, що здійснює правосуддя, незалежно від місця проживання (перебування) заявника.

- Звернутися до органу державної реєстрації актів цивільного стану для проведення реєстрації народження.

ЗВЕРТАЄМО УВАГУ, що відповідно до роз`яснень Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду (лист від 22.04.2021 №985/0/208-21 для встановлення фактів народження та смерті вимога місцевих судів про необхідність отримання громадянами письмової відмови в органах державної реєстрації актів цивільного стану не ґрунтується на положеннях чинного законодавства.

Отже, заявнику не потрібно звертатися до органів державної реєстрації актів цивільного стану для отримання відмови у проведенні реєстрації народження, а звертатися одразу безпосередньо до відповідного суду для встановлення фактів народження.

Крім того, Заявники щодо справ про встановлення факту народження на тимчасово окупованій території України звільняються від сплати судового збору під час розгляду справ даної категорії пункт 21 частини першої статті 5 Закону України «Про судовий збір».2) Хто має право звернутися за встановленням/реєстрацією факту до суду?

Звернутися за встановленням факту народження та його подальшої реєстрації мають право батьки або одним з них, їхні представники, члени сім'ї, опікун, піклувальник, особа, яка утримує та виховує дитину, або інший законний представник дитини.

Отже, проведення державної реєстрації народження дитини, яка народилася на території, на якій введено воєнний чи надзвичайний стан, або на тимчасово окупованій території України, визначеній такою відповідно до законодавства, можливе відділом державної реєстрації актів цивільного стану, що знаходиться за межами цієї території, за умови пред'явлення рішення суду про встановлення факту народження дитини, яке набрало законної сили.

Задля отримання повної інформації та надійного юридичного супроводження у даній процедурі, починаючи з підготовки та подання відповідної заяви до суду, закінчуючи отриманням Свідоцтва про народження дитини українського зразка, рекомендуємо Вам звернутися до кваліфікованих спеціалістів АБ «Сергія Пагера».

Команда адвокатів
 • Сергій Пагер
  Керуючий адвокат
 • Альона Пагер
  Адвокат
 • Сергій Загородній
  Адвокат
 • Катерина Маншиліна
  Адвокат
 • Сергій Бондаренко
  Адвокат
 • Світлана Попадюха
  Помічник адвоката
 • Владислав Булай
  Помічник адвоката
 • Ярослав Науменко
  Помічник адвоката
 • Віталій Кудашев
  Менеджер по роботі з клієнтами
 • Власта Сироватська
  Офіс-менеджер

Як отримати консультацію адвоката?

1
Заповнюєте форму
Для отримання консультації потрібно заповнити форму, ввівши номер телефону, щоб Вам передзвонили.
2
Вам передзвонюють
Протягом 5 хвилин на вказаний номер телефону зателефонує адвокат для надання консультації.
3
Задайте питання
Задавайте всі питання, які Вас цікавлять. Адвокат відповість на запитання у розмові.
Відгуки клієнтів
 • Олена Милославська
  Вели мою справу про розлучення з чоловіком та стягнення аліментів. Ми уклали грамотну угоду і про все домовилися. Прописали все, частоту спілкування, деталі щодо свят, часу, місць та все інше. Чоловік погодився на все, його все влаштувало. Я вдячна та рада, що мені допомогли вирішити всі проблеми.
 • Віктор Бойко
  У мене була складна проблема, бо моя дружина була за кордоном кілька років, і я не міг із нею зв'язатися. Адвокат зробив чудову роботу, і тепер я вільний, і я з дітьми, яких суд залишив мені. Щиро Дякую! Рекомендую, бо це добрий професіонал.
 • Олександр Кузьменко
  Дружина вирішила розлучитися, вигнала з дому. Я просто не мав вибору. Звернувся до цієї компанії, помітно люди з досвідом, допомогли швидко вирішити проблему, без скандалів та великої кількості документів.
Встановимо факт народження дитини на тимчасово окупованій території України
Для отримання консультації натисніть кнопку, і заповніть форму. Ми наберемо протягом 5 хвилин
Часто задавані питання
Для стягнення аліментів слід окремо звертатися до суду. Для поділу майна теж.
Швидка консультація
Ми надамо консультацію по телефону протягом 5 хвилин

Пн - Пт с 9:00 до 18:00

м. Київ, вул. Кирилівська,
б. 160, корп. Б, офіс 201