RU
Перекласти на →
 

Встановлення факту смерті на тимчасово окупованій території

Допоможемо встановити факт смерті на окупованій территорії. Для отримання допомоги адвоката заповніть поля та натисніть кнопку "отримати консультацію".
У зв'язку з війною, активними бойовими діями та тимчасовою окупацією території України, громадяни України стикаються з проблемою реєстрації смерті осіб, які померли на таких територіях.

Для чого необхідно зареєструвати та отримати відповідне Свідоцтво про смерть українського зразка?

Наголошуємо, що будь-які документи отримані на непідконтрольній Україні території, зокрема:

1) лікарське свідоцтво про смерть;
2) Епікриз, який засвідчує факт смерті;
3) довідка про перебування тіла в приміщенні патологоанатомічного відділення;
4) протокол огляду трупа;
5) тощо

НЕ створюють правових наслідків та є недійсними на території України, що надалі є перешкодою в оформленні спадкових прав та набутті права власності на спадкове майно, у оформленні та отриманні пенсії за втратою годувальника, інше.

ЗВЕРТАЄМО УВАГУ! Якщо самостійно звернутися до органу державної реєстрації актів цивільного стану із вищезазначеними документами, виданими на непідконтрольній території, то наслідком такого звернення буде отримання відмови у проведенні реєстрації, так як дані документи не є підставою для державної реєстрації смерті на території України.
Встановимо факт смерті особи, яка померла на тимчасово окупованій території України
Для отримання консультації натисніть кнопку, і заповніть форму. Ми наберемо протягом 5 хвилин

Як, все ж таки, отримати свідоцтво про смерть, щоб у майбутньому не було проблем з оформленням спадщини та будь-яких інших правочинів:

1) Куди звернутися?

- Звернутися із заявою про встановлення факту смерті особи на тимчасово окупованій території необхідно до місцевого суду.

ЗВЕРТАЄМО УВАГУ, що відповідно до приписів цивільно-процесуального законодавства, заява про встановлення факту смерті особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, може бути подана до будь-якого місцевого суду України, що здійснює правосуддя, незалежно від місця проживання (перебування) заявника.

- Звернутися до органу державної реєстрації актів цивільного стану для проведення реєстрації смерті.

ЗВЕРТАЄМО УВАГУ, що відповідно до роз`яснень Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду (лист від 22.04.2021 №985/0/208-21) заявникам не потрібно надавати до суду разом із заявою про встановлення факту смерті на тимчасово окупованій території копію письмової відмови у проведенні реєстрації смерті.

Крім того, Заявники щодо справ про встановлення факту смерті на тимчасово окупованій території України звільняються від сплати судового збору під час розгляду справ даної категорії пункт 21 частини першої статті 5 Закону України «Про судовий збір».


2) Хто має право звернутися за встановленням/реєстрацією факту до суду?

Звернутися за встановленням факту смерті та її подальшої реєстрації мають право члени сім'ї померлого, їхні представники, в тому числі адвокат, або інші заінтересовані особи.

Отже, проведення державної реєстрації смерті особи, померлої на території, на якій введено воєнний чи надзвичайний стан, або на тимчасово окупованій території України, визначеній такою відповідно до законодавства, можливе відділом державної реєстрації актів цивільного стану, що знаходиться за межами цієї території, за умови пред'явлення рішення суду про встановлення факту смерті, яке набрало законної сили.

Задля отримання повної інформації та надійного юридичного супроводження у даній процедурі, починаючи з підготовки та подання відповідної заяви до суду, закінчуючи отриманням Свідоцтва про смерть українського зразка, рекомендуємо Вам звернутися до кваліфікованих спеціалістів АБ «Сергія Пагера».
Команда адвокатів
  • Сергій Пагер
    Керуючий адвокат
  • Альона Пагер
    Адвокат
  • Сергій Загородній
    Адвокат
  • Сергій Бондаренко
    Адвокат
  • Світлана Попадюха
    Помічник адвоката
  • Наталія Головешко
    Операційний менеджер
  • Віталій Кудашев
    Менеджер по роботі з клієнтами
  • Владислав Кучерявий
    Помічник адвоката
  • Ольга Ширмер
    Адвокат
  • Анастасія Яковлєва
    Помічник адвоката
  • Наталія Савченко
    Менеджер по роботі з клієнтами

Як отримати консультацію адвоката?

1
Заповнюєте форму
Для отримання консультації потрібно заповнити форму, ввівши номер телефону, щоб Вам передзвонили.
2
Вам передзвонюють
Протягом 5 хвилин на вказаний номер телефону зателефонує адвокат для надання консультації.
3
Задайте питання
Задавайте всі питання, які Вас цікавлять. Адвокат відповість на запитання у розмові.
Відгуки клієнтів
  • Олена Милославська
    Вели мою справу про розлучення з чоловіком та стягнення аліментів. Ми уклали грамотну угоду і про все домовилися. Прописали все, частоту спілкування, деталі щодо свят, часу, місць та все інше. Чоловік погодився на все, його все влаштувало. Я вдячна та рада, що мені допомогли вирішити всі проблеми.
  • Віктор Бойко
    У мене була складна проблема, бо моя дружина була за кордоном кілька років, і я не міг із нею зв'язатися. Адвокат зробив чудову роботу, і тепер я вільний, і я з дітьми, яких суд залишив мені. Щиро Дякую! Рекомендую, бо це добрий професіонал.
  • Олександр Кузьменко
    Дружина вирішила розлучитися, вигнала з дому. Я просто не мав вибору. Звернувся до цієї компанії, помітно люди з досвідом, допомогли швидко вирішити проблему, без скандалів та великої кількості документів.
Встановимо факт смерті особи, яка померла на тимчасово окупованій території України
Для отримання консультації натисніть кнопку, і заповніть форму. Ми наберемо протягом 5 хвилин
Часто задавані питання
Добрий день! Право звернення до суду із заявою про встановлення факту смерті особи на території, на якій введено воєнний чи надзвичайний стан, або на тимчасово окупованій території України, визначеній такою відповідно до законодавства, не обмежене будь-яким строком.
Швидка консультація
Ми надамо консультацію по телефону протягом 5 хвилин

Пн - Пт с 9:00 до 18:00

м. Київ, вул. Кирилівська,
б. 160, корп. Б, офіс 201