RU
Перекласти на →
 

Оскарження податкового-повідомлення рішення

Допоможемо вирішити питання щодо податкового права. Щоб отримати допомогу адвоката, напишіть своє ім'я та номер телефону та натисніть кнопку "отримати консультацію".

Оскарження податкового-повідомлення рішення

Поняття податкового повідомлення рішення визначене в Податковому кодексу України, а саме у пункті 14.1.157, згідно якого податкове повідомлення-рішення це повідомлення контролюючого органу про обов’язок платника податків сплатити нараховані податкові зобов’язання. Проте, не кожне податкове-повідомлення рішення є законним, обґрунтованим та прийнятим в рамках закону. У зв’язку з цим у платників податків є передбачене законодавством право на оскарження, яке можливо в адміністративному та судовому порядку.

Порядок оскарження в адміністративному порядку

Адміністративне оскарження податкового-повідомлення рішення передбачає подання скарги до контролюючого органу вищого рівня в даному випадку до Державної податкової служби України.

Строк подання скарги складає 10 робочих днів з дня отримання податкового-повідомлення рішення та подається письмово із зазначенням всіх обставин та доказів.

Протягом 20 календарних днів контролюючий орган зобов’язаний розглянути скаргу та прийняти вмотивоване рішення та надіслати платнику податків письмово поштою чи за допомогою засобів електронного зв’язку. Також законодавством передбачена можливість продовження строку розгляду скарги за рішення керівника понад 20-денний строк але не більше 60 календарних днів, про що платника податків повинен бути повідомлений письмово.

Під час здійснення процедури адміністративного оскарження обов’язок доведення правомірності нарахування грошових зобов’язань покладається на контролюючий орган, саме контролюючий орган повинен довести, що його рішення про донарахування податкових зобов’язань прийняте правомірно.

Якщо після закінчення строку для розгляду скарги ви не отримали від контролюючого органу будь-якого письмового рішення, в такому випадку скарга буде вважатися задоволеною, а податкове-повідомлення рішення скасовано.

Також, варто зазначити, що при оскарженні податкового-повідомлення рішення в адміністративному порядку, на платника податків покладається обов’язок повідомлення про це контролюючий орган яким було визначено саме грошове зобов’язання.

Наприклад: ви отримали податкове-повідомлення рішенні від Головного управління ДПС у м. Києві, після чого ви звертаєтесь із скаргою до ДПС України і одночасно повідомляєте письмово ГУ ДПС у м. Києві про дане оскарження.

Порядок оскарження в судовому порядку

У випадку, якщо ви скористалися процедурою адміністративного оскарження і отримали негативну відповідь на подану скаргу, у вас є можливість оскаржити податкове-повідомлення рішення в судовому порядку протягом одного місяця після завершення процедури адміністративної процедури. Якщо процедура адміністративного оскарження не проводилися, законодавством встановлений шестимісячний строк для звернення до суду.

Оскарження податкових повідомлень-рішень — це законне право платника податків. Воно дозволяє захистити ваш бізнес від необґрунтованих фінансових претензій. Головне — діяти вчасно, аргументовано і з розумінням процедури. Фахівці Адвокатського бюро «Сергія Пагера» допоможуть вам у складних ситуаціях збільшити шанси на позитивний результат та оскаржити незаконні дії контролюючих органів.
Юридична допомога в оскарженні податкового-повідомлення рішення по всій території України
Для отримання консультації натисніть кнопку, і заповніть форму. Ми наберемо протягом 5 хвилин

Як отримати консультацію адвоката?

1
Заповнюєте форму
Для отримання консультації потрібно заповнити форму, ввівши номер телефону, щоб Вам передзвонили.
2
Вам передзвонюють
Протягом 5 хвилин на вказаний номер телефону зателефонує адвокат для надання консультації.
3
Задайте питання
Задавайте всі питання, які Вас цікавлять. Адвокат відповість на запитання у розмові.
Часті запитання
Швидка консультація
Ми надамо консультацію по телефону протягом 5 хвилин

Пн - Пт с 9:00 до 18:00

м. Київ, вул. Кирилівська,
б. 160, корп. Б, офіс 201