Перекласти на →
 

Стягнення заборгованості

Для отримання допомоги господарського адвоката натисніть кнопку "отримати консультацію".

Допоможемо стягнути заборгованість

 • За рішенням власника
  Процес включає збір необхідної документації, оцінку активів та боргів, припинення зобов'язань, збір звітності та забезпечення розподілу активів між учасниками компанії. Ця юридична послуга допоможе забезпечити виконання всіх вимог законодавства та рівномірний розподіл активів між учасниками.
 • За рішенням засновників
  Ця послуга є важливою, оскільки дозволяє припинити діяльність компанії у випадку, коли її засновники прийняли таке рішення. В процесі ліквідації можуть виникати різноманітні питання, які потребують вирішення юридичними експертами, такими як збір документів, оцінка активів та боргів, припинення зобов'язань, збір звітності та розподіл активів між учасниками компанії.
 • Під час воєнного стану
  Ця юридична послуга надає допомогу у припиненні діяльності компанії під час воєнного стану. Процес включає збір документів, оцінку активів, переговори з кредиторами та розподіл активів між зацікавленими сторонами. Через складність цього процесу рекомендується звернутися до професійних юристів або фірм, які надають ці послуги.
 • З боргами
  Забезпечуємо розподіл активів компанії між кредиторами та іншими зацікавленими сторонами. Це може включати збір документів, оцінку активів та боргів, переговори з кредиторами та забезпечення рівномірного розподілу активів. Може бути ефективним рішенням для компаній, які не здатні погасити свої борги та планують припинити діяльність.
 • За рішенням суду
  Допомагаємо припинити діяльність компанії, що порушувала законодавство або стала неплатоспроможною. Процес включає збір документів, оцінку активів та боргів, розподіл активів між кредиторами та іншими сторонами.
 • Через продаж
  Послуга, що надається для припинення діяльності компанії шляхом продажу її активів. Процес включає збір документів, оцінку активів та їх подальший продаж, забезпечення розподілу коштів між кредиторами та іншими зацікавленими сторонами. Це може бути ефективним рішенням для компаній з боргами або тих, хто планує припинити діяльність.
Допоможемо стягнути заборгованість
Для отримання консультації натисніть кнопку, і заповніть форму. Ми наберемо протягом 5 хвилин

Як стягнути заборгованість з боржника та що необхідно знати?


Усім відомо, що гроші є найбільш поширеною у світі «цінністю», адже забезпечують функціонування не лише держави, а й життя людини.
Законодавство багатьох країн світу класифікують гроші не лише як платіжний засіб, а також як майно.

З урахуванням цього, розпоряджаючись своєї власністю, тобто грошима, держава передбачила для осіб механізми захисту прав у відповідній групі правовідносин, в яких задіяна оплата, або ж передача грошей.

Тож для усвідомлення того як виникає борг, необхідно розуміти структуру правовідносин що регулюють відповідне питання.

Найпоширенішою підставою виникнення боргу є договір, який укладено між особами. Що у свою чергу породжує взаємні права та обов’язки у сторін договору.

Не виконання обов’язків передбачені договором однієї стороною впливають на права та інтереси другої сторони договору, тим самим породжують порушення права, що автоматично переводить статус сторони, яка допустила порушення в порушника. Відповідно у іншої сторони виникає право на захист свого порушеного права.

Найтиповішими та масовими проявами порушень, через що виникають борги, виникають зокрема, але не виключно, з таких видів договорів: позики, кредиту, лізингу, купівлі-продажу, оренди (найму), поставки, міжнародні контракти, контрактації сільськогосподарської продукції, підряду, надання послуг, перевезення вантажу, чартеру (фрахтування), страхування, тощо. Перелік правочинів, на підставі чого може виникнути борг дуже великий.

Ураховуючи великий спектр договорів, їх сторін, законодавець передбачає відповідні способи захисту, якими особа може користуватися для стягнення боргу.

До таких зокрема відносяться, захист цивільних прав нотаріусом, або ж найтиповіший - звернення до суду.

Нотаріус може захисти право кредитора та стягнути борг в позасудовому порядку шляхом вчинення виконавчого боржника. В подальшому на підставі цього виконавчого напису кредитор стягує борг з боржника.

Якщо ж особа звертається до суду, та суд захищає її права шляхом ухвалення відповідного рішення за результатом розгляду справи в межах строку та процедури, передбаченої законом. Після набрання рішенням суду законної сили, кредитор стягує борг з боржника.

Необхідно зауважити, що в процесі виконання рішення та стягнення боргу на майно боржника та його будь-які активи може бути накладений арешт з метою забезпечення прав кредитора та у подальшому звернення стягнення на це майна, якщо у боржника в достатній сумі відсутні кошти для погашення боргу перед кредитором.

Важливим аспектом у даному питані залишається те, що борг не припиняє своє існування як такий. Припиняє він своє існування тільки у двох випадках, сплата боргу, або ж прощення боргу кредитором.

Якщо ж боржник на виконує свої боргові зобов’язання перед кредитором, такий борг може бути успадкований спадкоємцями. І в подальшому обов’язки сплатити борг перейде у спадок.

Тож, як бачимо, питання повернення боргу законодавцем врегульовано у повному обсязі. Для захисту прав кредиторів існують та діють відповідні правові механізми та інституції, що унеможливлює у свою чергу уникати боргів та порушувати права інших осіб.

З урахуванням наведеного, слід брати до уваги наведене вище, свідомо та відповідально ставитись до своїх обов’язків та не допускати порушення прав та інтересів інших осіб, аби не зазнавати додаткового фінансового тягаря в процесі стягнення боргу в примусовому порядку.
Команда адвокатів
 • Сергій Пагер
  Керуючий адвокат
 • Альона Пагер
  Адвокат
 • Сергій Загородній
  Адвокат
 • Катерина Маншиліна
  Адвокат
 • Сергій Бондаренко
  Адвокат
 • Владислав Булай
  Адвокат
 • Світлана Попадюха
  Помічник адвоката
 • Ярослав Науменко
  Помічник адвоката
 • Віталій Кудашев
  Менеджер по роботі з клієнтами
 • Власта Сироватська
  Офіс-менеджер

Як отримати консультацію адвоката?

1
Заповнюєте форму
Для отримання консультації потрібно заповнити форму, ввівши номер телефону, щоб Вам передзвонили.
2
Вам передзвонюють
Протягом 5 хвилин на вказаний номер телефону зателефонує адвокат для надання консультації.
3
Задайте питання
Задавайте всі питання, які Вас цікавлять. Адвокат відповість на запитання у розмові.
Відгуки клієнтів
 • Олена Милославська
  Вели мою справу про розлучення з чоловіком та стягнення аліментів. Ми уклали грамотну угоду і про все домовилися. Прописали все, частоту спілкування, деталі щодо свят, часу, місць та все інше. Чоловік погодився на все, його все влаштувало. Я вдячна та рада, що мені допомогли вирішити всі проблеми.
 • Віктор Бойко
  У мене була складна проблема, бо моя дружина була за кордоном кілька років, і я не міг із нею зв'язатися. Адвокат зробив чудову роботу, і тепер я вільний, і я з дітьми, яких суд залишив мені. Щиро Дякую! Рекомендую, бо це добрий професіонал.
 • Олександр Кузьменко
  Дружина вирішила розлучитися, вигнала з дому. Я просто не мав вибору. Звернувся до цієї компанії, помітно люди з досвідом, допомогли швидко вирішити проблему, без скандалів та великої кількості документів.
Допоможемо стягнути заборгованість
Для отримання консультації натисніть кнопку, і заповніть форму. Ми наберемо протягом 5 хвилин
Часто задавані питання
Звертання до адвоката з господарських справ у разі ліквідації ТОВ допоможе забезпечити правильне та своєчасне проведення всіх процедур, дотримання законодавства, захист прав та інтересів учасників компанії та її кредиторів. Адвокат надасть кваліфіковану консультацію, допоможе підготувати необхідні документи та відстежить дотримання усіх вимог закону.
Швидка консультація
Ми надамо консультацію по телефону протягом 5 хвилин

Пн - Пт с 9:00 до 18:00

м. Київ, вул. Кирилівська,
б. 160, корп. Б, офіс 201