Блог - Адвокатське Бюро Сергія Пагера

Оскарження протиправного рішення військово-лікарської комісії, отриманого за наслідком проведеного медичного огляду.

Військове право
Реалії сьогодення кидають нашій команді все більше нових викликів. Одним із таких викликів є оскарження протиправного рішення військово-лікарської комісії, отриманого за наслідком проведеного медичного огляду.

Сьогодні хочемо з Вами поділитись успішним кейсом наданої правової допомоги військовослужбовцю.

До нас звернувся військовослужбовець із запитом щодо встановлення протиправності висновку військово-лікарської комісії щодо придатності останнього до військової служби.

Після наданої консультації, нашими спеціалістами було розроблено відповідний алгоритм дій щодо належного оскарження висновку військово-лікарської комісії.

Перш за все, керуючись Положенням про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, нами було обрано досудовий порядок оскарження рішення військово-лікарської комісії, що в свою чергу послугувало економією часу та мінімізацією додаткових витрат для військовослужбовця.

Надалі нами було проаналізовано рішення військово-лікарської комісії та відповідну медичну документацію військовослужбовця, що в свою чергу дозволило дійти до висновку про неузгодженість наявних у військовослужбовця діагнозів із встановленим ступенем придатності.

Водночас було встановлено наявність за змістом рішення військово-лікарської комісії статті Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, яка взагалі не узгоджується із наявними діагнозами військовослужбовця.

За наслідками здійсненої роботи нашими спеціалістами було сформовано та скеровано в межах строків встановлених Законом України «Про звернення громадян» до військово-лікарської комісії вищого рівня відповідну заяву щодо непогодження з висновками військово-лікарської комісії та проханням переглянути таке рішення.

В подальшому з метою контролю обґрунтованості встановлених діагнозів та за результатами розгляду скарги, військовослужбовця направлено на контрольне обстеження та медичний огляд з дотриманням вимог Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах Украйни.

Тому, якщо під час проходження військово-лікарської комісії ви зіткнулись із порушеннями процедури проведення медичного огляду та як наслідок отримали незаконний висновок, який не відображає реальний стан здоров'я та придатності до військової служби звертайтесь до АБ "Сергія Пагера" для оскарження протиправного рішення.