Блог - Адвокатське Бюро Сергія Пагера

Успішно перерахували пенсію пенсіонеру ДСНС України на підставі оновленої довідки про розмір грошового забезпечення

Пенсійне право
Почнемо з того, що до нашого адвокатського бюро звернувся пенсіонер ДСНС, який з 21 серпня 2014 року по теперішній час перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Миколаївській області та отримує пенсію за вислугу років, призначену відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ (далі Закон №2262). Клієнт дізнався про можливість перерахунку своєї пенсії, однак не був обізнаним куди звертатись та як захистити та реалізувати свої права. З Клієнтом було підписано договір про надання правової допомоги.

Наша команда адвокатів взяла на себе вирішення цієї складної ситуації. Так, 16.09.2021 року, представником Позивача адвокатом Пагером С.М. в інтересах Клієнта було направлено адвокатський запит до ГУ ДСНС України у Миколаївській області з вимогою скласти та надіслати до Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області оновлену довідку про розмір грошового забезпечення Клієнта станом на 05.03.2019.

Вже за два тижні Адвокатським бюро було отримано оригінал Довідки про розмір грошового забезпечення Клієнта станом на 05.03.2019 року. У подальшому оригінал оновленої довідки Клієнта про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, разом із заявою, Позивачем було направлено до Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області з вимогою перерахувати пенсію відповідно до оновленої довідки наданої ГУ ДСНС України в Миколаївській області, без обмеження будь яким строком, з урахуванням проведених виплат.

За результатами розгляду вищезазначеної заяви, Головним управлінням ПФУ України в Миколаївській області було отримано відмову у здійсненні перерахунку та виплаті пенсії у розмірі, що вказані у зазначеній вище довідці.

Так, основним доводом пенсійного органу, який слугував підставою для відмови у перерахунку пенсії Клієнту, наведено неприйняття Урядом України нормативно-правових актів щодо визначення умов, порядку та розмірів, за якими має проводитися перерахунок пенсій, призначених згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», після набрання законної сили рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва у справі №826/3858/18. Дана відмова безумовно є безпідставною та незаконною, а діяльність Головного управління ПФУ України в Миколаївській області, яка полягає у не перерахунку, нарахуванні та невиплаті пенсії з 01.04.2019 року в розмірі обчисленого з грошового забезпечення визначеного в оновленій довідці, наданій ГУ ДСНС України у Миколаївській області, є протиправною.

Наше Адвокатське бюро реалізувало право свого Клієнта на судовий захист та в інтересах останнього було подано позов щодо оскарження рішення пенсійного органу. 28 квітня 2022 року Миколаївським окружним адміністративним судом було винесено рішення по вказаній вище адміністративній справі, яким позовні вимоги позивача задоволено.

Так, відповідно до резолютивної частини рішення Суду: Визнано протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області (вул. Морехідна, 1, м. Миколаїв, 54020, ідентифікаційний код 13844159) щодо відмови у перерахунку та виплаті пенсії Клієнту з 01.04.2019 на підставі довідки, виданої Головним управлінням Державної служби з надзвичайних ситуацій у Миколаївській області про розмір грошового забезпечення та зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області (вул. Морехідна, 1, м. Миколаїв, 54020, ідентифікаційний код 13844159) перерахувати та виплатити з 01.04.2019 року пенсію Клієнту на підставі довідки, виданої Головним управлінням Державної служби з надзвичайних ситуацій у Миколаївській області про розмір грошового забезпечення з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення та з урахуванням проведених раніше виплат.

Цей кейс став ще одним прикладом нашої високої ефективності та професіоналізму в роботі з клієнтами, довірившись яким ми завжди готові надати їм необхідну юридичну підтримку та допомогу в будь-яких ситуаціях.

Якщо ви пенсіонер, якому пенсію призначено відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ (далі Закон №2262), але вам відмовляють у перерахунку чи ви просто хочете доручити реалізацію юридичного механізму та захист своїх прав досвідченим адвокатам, звертайтеся за правовою допомогою до Адвокататського бюро «Сергія Пагера»."