Встановлення факту проживання однією сім'єю
Право на спадкування за законом осіб, які проживали зі спадкодавцем однією сім'єю не менше як п'ять років передбачене Цивільним кодексом України.

Юридичний факт проживання однією сім'єю зі спадкодавцем не менш як п'ять років до часу відкриття спадщини має бути встановлений винятково за рішенням суду.

Нотаріус не має можливостей для того щоб безспірно встановити факт проживання однією сім'єю зі спадкодавцем не менш як п'ять років до часу відкриття спадщини.

Важливо! Якщо спадщина відкрилась до 1 січня 2004 року, але не була ніким із спадкоємців прийнята до настання цього терміну, то за умови прийняття судом рішення про встановлення юридичного факту проживання однією сім'єю зі спадкодавцем протягом принаймні п'яти років до часу відкриття спадщини, такі особи матимуть право на спадкування, незважаючи на те, що факти відкриття спадщини і проживання однією сім'єю мали місце під час дії ЦК УРСР.

Стаття 1259 Цивільного кодексу України передбачає, що якщо фізична особа, яка є спадкоємцем за законом наступних черг, може за рішенням суду одержати право на спадкування разом зі спадкоємцями тієї черги, яка має право на спадкування, за умови, що вона протягом тривалого часу опікувалася, матеріально забезпечувала, надавала іншу допомогу спадкодавцеві, який через похилий вік, тяжку хворобу або каліцтво був у безпорадному стані.

Варто звернути увагу на ту обставину, що відповідно до ч.2 ст. 3 Сімейного кодексу України сім'ю складають особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки.

Зазначений п'ятирічний строк повинен виповнитися на момент відкриття спадщини і його необхідно обчислювати з урахуванням часу спільного проживання зі спадкодавцем однією сім'єю до набрання чинності цим Кодексом.

Таким чином, встановлення факту спільногопроживання для особи моженадати право на спадкування за законом у четвертучергу, відповідно до ст. 1264 Цивільного кодексу України.

Що включає допомога адвоката у спадкових справах?

  • Надання консультації із вашого питання;
  • Збір та підготовка документів для подання до суду;
  • Представництво інтересів клієнта у суді;

  Навіщо потрібен адвокат по спадщині?

   Більшість громадян звикли звертатися за допомогою до юриста тільки у разі, якщо вважають справу дуже складною, або якщо вже допустили певних помилок у процесі звернення до суду. Але, допомога адвоката необхідна раніше. По-перше, це інформаційна допомога, пов'язана із наданням консультації згідно діючого законодавства. По-друге, це допомога із підготовки до судового засідання, що дозволяє заощадити ваш час, який ви можете витратити на себе та свій бізнес, зокрема.
   Бесплатная устная консультация
   У нас можно получить бесплатную устную консультацию, без анализа документов

   Де знайти адвоката по спадщині у Києві?

   На сьогоднішній день є велика кількість спеціалістів у галузі права, але ми рекомендуємо звертатися до кращих. Професійний досвід та знання юристів Адвокатського бюро «Сергія Пагера» дозволяють отримувати позитивні результати для своїх клієнтів. З нами ви отримуєте індивідуальний підхід, повну конфіденційність, заощадження часу та досягнення мети звернення.

   Наша мета – допомогти клієнту, адже окрім законодавчих норм існують «підводні камні» у їх застосуванні та судова практика з конкретної справи. Повний та всебічний аналіз справи з боку спеціаліста є запорукою спільного успіху.

   Замовити консультацію адвоката по спадщині можна за номером телефону або заповнивши форму зворотного зв'язку на сайті. Ми зв'яжемося з вами та призначимо дату та час консультації.
   High Quality
   We are the leading firm by delivering quality and value to our clients. All our professionals have more than 5 years of legal experiences. We like what we do.
   Good Support
   Our managers are always ready to answer your questions. You can call us at the weekends and at night. Also you can visit our office for personal consultation.
   Individual Approach
   Our company works according to the principle of individual approach to every client. This method lets us to get success in problems of all levels.
   Страницы
   • О Нас
   • Услуги
   • События
   • Блог
   • Контакты
   Тех. Страницы
   • Политика конфиденциальности
   • Карта сайта
   Как связяться с нами:
   • Телефоны:
   • 0 (50) 883 34 93
   • 0 (96) 883 34 93
   • 0 (44) 379 11 06
   • Email:
   • info@splawoffices.com.ua
   • Адрес:
   • 04073, Украина, г. Киев, ул. Кирилловская, д. 160, корп. Б, офис 20
   Получить консультацию
   © 2021 Splawoffices