Шлюбний договір

Укладення шлюбного договору

Кожен рік в України спостерігається тенденція до укладення шлюбних договорів та збільшення судових справ, що пов'язані із застосування умов шлюбного договору як під час шлюбу так і після його розірвання. Шлюбний договір це угода між сторонами, яка регулює майнові відносини, при цьому визначає майнові права та обов'язки.

Відповідно до чинного законодавства шлюбний договір може бути укладено як до реєстрації шлюбу та в під час шлюбу. Саме цим договором можна визначити майнові права та обов'язки подружжя як батьків, порядок користування житлом, права на утримання одного з подружжя, сплату аліментів на утримання дітей та ін.

Навіщо укладати шлюбний договір?

Шлюбним договором можна визначити правовий режим набутого майна зокрема, нерухомості, автомобілів, банківських вкладів, акцій, доходи від інтелектуальної діяльності, корпоративних прав, доходів цільового призначення, дарунків, коштовностей та інше. Законом передбачено, письмову форму та обов'язковість нотаріального посвідчення.

Важливим моментом є той, що чоловік або дружина може в любий час внести зміни або доповнення. Проте, трапляються випадки коли чоловік або дружина не згодні вирішити питання змін, то в такому випадку спір підлягає вирішенню в суді, оскільки одностороння зміна не передбачена, що і виступає гарантією при підписанні такої угоди.

У договорі можна визначити майно, яке може використовуватися на потреби сім'ї та режим майна, яке подароване у зв'язку з укладенням шлюбу. Крім цього, можна домовитися про непоширення на майно, набуте за час шлюбу ст. 60 Сімейного кодексу України, яка регулює режим майна набутого чоловіком та дружиною за час спільного життя та є спільною власністю. Дозволено відступити від рівності часток у спільному майні придбаного подружжям.

Важливою перевагою договору є можливість погодження порядку поділу майна у випадку припинення шлюбу, в результаті чого не потрібно буде звертатися до суду щоб вирішити доне питання та гаяти час для отримання рішення суду та в подальшому його виконання. Не менш важливою функцією шлюбного договору є домовленість надання утримання одному з подружжя незалежно від непрацездатності та потреби у матеріальній допомозі на умовах визначених договором.

Також, передбачена можливість зафіксувати умови, розмір та строки виплати аліментів на утримання дітей у випадку розлучення та визначення місця проживання дитини. Аналізуючи практику яка складалися сторони при укладанні шлюбного договору можуть включити будь які умови якими регулюється правовий режим, якщо вони не суперечать чинному законодавству та моральним засадам.

Вирішення питання щодо укладення шлюбного договору залишається за кожним із нас, проте враховуючи вище зазначене своєчасне звернення до адвоката та отримання консультації щодо всіх ризиків стане гарантією стабільності та упевненості в майбутньому.
Бесплатная устная консультация
У нас можно получить бесплатную устную консультацию, без анализа документов

Допомога юриста при укладенні шлюбного договору

Будь-який договір повинен укладатися у присутності юриста, і шлюбний договір не є винятком. У багатьох випадках договір стає механізмом, який допомагає зберегти власність у разі виникнення претензій, котрі стосуються сумісного майна подружжя. Так само на випадок розлучення договір може містити умови утримання дітей, терміни і розмір виплат аліментів. В такому випадку у майбутньому ви можете не звертатися до суду за стягненням аліментів.

Юрист може надати пораду щодо конкретного пункту договору виходячи з ваших переживань та запитань.

У випадку порушення умов шлюбного договору одним із подружжя юрист допоможе найти правильне рішення задля уникнення подальшого конфлікту та владнання ситуації.
High Quality
We are the leading firm by delivering quality and value to our clients. All our professionals have more than 5 years of legal experiences. We like what we do.
Good Support
Our managers are always ready to answer your questions. You can call us at the weekends and at night. Also you can visit our office for personal consultation.
Individual Approach
Our company works according to the principle of individual approach to every client. This method lets us to get success in problems of all levels.
Страницы
 • О Нас
 • Услуги
 • События
 • Блог
 • Контакты
Тех. Страницы
 • Политика конфиденциальности
 • Карта сайта
Как связяться с нами:
 • Телефоны:
 • 0 (50) 883 34 93
 • 0 (96) 883 34 93
 • 0 (44) 379 11 06
 • Email:
 • info@splawoffices.com.ua
 • Адрес:
 • 04073, Украина, г. Киев, ул. Кирилловская, д. 160, корп. Б, офис 20
Получить консультацию
© 2021 Splawoffices