Стягнення аліментів

Сплата аліментів

Одним із найважливіших прав дитини є право на утримання. Саме батьки несуть основну відповідальність за забезпечення гідних умов життя та розвитку своєї дитини.Обов'язок батьків утримувати дітей до повноліття закріплено Конституцією та сімейним законодавством України.

Вони мають виховувати та утримувати дитину, піклуватися про її здоров`я, фізичний, духовний розвиток, навчання та створити умови для розвитку здібностей та умінь. Незважаючи на нормативне закріплення права дітей на утримання, багато батьків нехтують ним, ухиляються від виконання свого обов'язку.

Коли необхідно звернутися за допомогою до спеціаліста?

Якщо той з батьків, з ким не проживає дитина, добровільно не надає допомоги на її утримання чи надає, але в недостатньому розмірі, тоді слід звертатися до суду, щоб в подальшого стягнення аліментів проводилося в примусовому порядку та у розмірі, визначеному судом.

Звернення до суду того з батьків, з ким проживає дитина, можливе і тоді, коли інший з батьків надає утримання добровільно, проте ви бажаєте закріпити суму сплати саме в судовому порядку (мати на руках відповідне рішення суду та проводити стягнення через органи ВДВС).

Законодавство України встановлює два способи стягнення аліментів на утримання дитини через суд:

 • у наказному провадженні (спрощений порядок);
 • у позовному провадженні (відбувається загальний розгляд справи).
Відповідно до статті 191 Сімейного кодексу України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову. Аліменти за минулий час можуть бути присуджені, якщо позивач подасть суду докази того, що він вживав заходів щодо одержання аліментів з відповідача, але не міг їх одержати у зв'язку з ухиленням останнього від їх сплати. У цьому разі суд може присудити аліменти за минулий час, але не більш як за 10 років.
Безкоштовна усна консультація
У нас можна отримати безкоштовну усну консультацію, без аналізу документів

Яким повинен бути розмір аліментів?

Розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини. Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину становить розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і може бути присуджений судом у разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів.Мінімальна рекомендована сума аліментів на 2021 рік становить:

Для дітей до 6 років:

 • з 01 січня 2021 року – 1 921 гривень;
 • з 01 липня 2021 року – 2013 гривень;
 • з 01 грудня 2021 року – 2100 гривень.

Для дітей від 6 до 18 років:

 • з 01 січня 2021 року – 2 395 гривень;
 • з 01 липня 2021 року – 2 510 гривень;
 • з 01 грудня 2021 року – 2 618 гривень.

Стаття 192 Сімейного кодексу регулює питання зміни розміру аліментів (збільшення або зменшення їх розміру).

Тобто, розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров'я когось із них та в інших випадках, передбачених цим Кодексом.

Допомога сімейного адвоката

Сімейний адвокат спеціалізується на питанні сплати аліментів, знає всі нюанси судового процесу з вказаних категорій справ, тому його участь допоможе заощадити час та вирішити ситуацію із дотриманням прав дитини, передбачених діючим законодавством. Індивідуальний підхід сприятиме якісному вирішенню справи.

Для консультації зателефонуйте нам. Ми відповімо на всі запитання та призначимо час для зустрічі з нашим спеціалістом.
Ви надаєте безкоштовну юридичну консультацію?
Так, надаємо. Консультація проходить в телефонному режимі. Консультація усна, вона не включає аналіз ваших документів.
Як ви працюєте в період пандемії? Графік змінювався?
Ми працюємо в штатному режимі, в офісі 2 рази в день проходить вологе прибирання. На вході антисептик, і перевірка температури. Ми за безпеку!
ТЕХ. СТОРІНКИ

ЯК зв'язатись з НАМИ:
 • Телефони:
 • 0 (50) 883 34 93
 • 0 (96) 883 34 93
 • 0 (44) 379 11 06
 • Email:
 • info@splawoffices.com.ua
 • Адреса:
 • 04073, Україна, м Київ, вул. Кирилівська, б. 160, корп. Б, офіс 201
ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ
© 2021 Splawoffices