Дозвіл на виїзд дитини за кордон

Надання дозволу на виїзд дитини

Дитина, з огляду на свій вік, фізичний і розумовий розвиток, є найменш захищеним суб'єктом сімейних правовідносин, який нездатний повною мірою захищати свої права та інтереси.

Відповідно до Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України» неповнолітні громадяни України виїжджають з України за наявності паспорта громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичного паспорта, службового паспорта, проїзного документа дитини, який видається дітям у віці до 18 років, або якщо вони вписані в закордонний паспорт одного з батьків, та у його супроводі.

Які правила перетинання кордону з неповнолітньою дитиною?

Згідно "Правил перетинання державного кордону громадянами України" виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених одним з батьків за нотаріально посвідченою згодою, здійснюється:

  • За нотаріально посвідченою згодою другого з батьків
  • Без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків.
Безкоштовна усна консультація
У нас можна отримати безкоштовну усну консультацію, без аналізу документів

Оформлення виїзду дитини за кордон

У згоді обов'язково потрібно вказати державу прямування та час перебування, якщо другий з батьків відсутній у пункті пропуску.

Для оформлення згоди на виїзд дитини за кордон Вам необхідно звернутися до нотаріуса із певними документами та надати інформацію щодо країни, в яку прямує дитина, термін її перебування, дата виїзду та приїзду, дані особи, яка буде супроводжувати дитини при перетині кордону.

Існують випадки, коли нотаріально посвідчена згода другого з батьків не потрібна, але для вирішення вказаного питання вам необхідно звернутися до юриста.

Які документи для виїзду за кордон необхідні?

Позивач для обґрунтування своїх вимог повинен надати суду свідоцтво про реєстрацію/розірвання шлюбу, про народження дитини, підстави виїзду дитини на навчання (туристична путівку, медичний висновок лікаря про необхідність оздоровлення дитини, договір про навчання тощо), довідку про власні доходи, підтвердження того, що до звернення в суд позивач звертався до відповідача з проханнями/вимогами надати згоду добровільно (листи з пропозиціями з'явитися до нотаріуса та підписати згоду).

Допомога юриста при оформленні виїзду за кордон

Юристи Адвокатського бюро «Сергія Пагера» готові надати вам всебічну консультацію з питання виїзду дитини за кордон. Ми допоможемо належним чином зібрати та оформити документи, а у разі необхідності – здійснити представництво ваших інтересів у суді

Судовий порядок необхідний у випадку, коли батьки дитини, наприклад, розлучені, а батько не дозволяє дитині покинути країну разом із мамою або навпаки. Один із батьків або сама дитина, яка досягла 14-ти років, має право звернутися до суду з позовом про надання дозволу на тимчасовий виїзд з України дитині, що не досягла 16-річного віку або з позовом про позбавлення батьківських прав.

Адвокат із сімейних справ здійснює представництво інтересів в суді, завдяки чому у вас є час на вирішення своїх прав. Замовити консультацію по виїзду дитини за кордон можна за телефоном або заповнивши форму зворотного зв'язку на сайті.
Ви надаєте безкоштовну юридичну консультацію?
Так, надаємо. Консультація проходить в телефонному режимі. Консультація усна, вона не включає аналіз ваших документів.
Як ви працюєте в період пандемії? Графік змінювався?
Ми працюємо в штатному режимі, в офісі 2 рази в день проходить вологе прибирання. На вході антисептик, і перевірка температури. Ми за безпеку!
ТЕХ. СТОРІНКИ

ЯК зв'язатись з НАМИ:
  • Телефони:
  • 0 (50) 883 34 93
  • 0 (96) 883 34 93
  • 0 (44) 379 11 06
  • Email:
  • info@splawoffices.com.ua
  • Адреса:
  • 04073, Україна, м Київ, вул. Кирилівська, б. 160, корп. Б, офіс 201
ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ
© 2021 Splawoffices