Розірвання шлюбу

Способи розірвання шлюбу

Шлюб припиняється внаслідок його розірвання за спільною заявою подружжя, або одного з них. Розірвання шлюбу можливе декількома способами:

 • Звернення в РАЦС з проханням розірвати шлюб;
 • Звернення в СУД з позовом про розірвання шлюбу.

Розірвання шлюбу через РАЦС

Подружжя, яке не має дітей, має право подати до органів РАЦС заяву про припинення шлюбу. Якщо ж один із подружжя не може особисто подати заяву, то її, нотаріально засвідчену або прирівняну до неї, від його імені може подати другий з подружжя або інша уповноважена особа. При цьому шлюб розривається після спливу одного місяця від дня подання заяви, якщо вона не була відкликана.

Шлюб розривається органом РАЦС також за заявою одного з подружжя, якщо другий із подружжя:

 • Визнаний безвісно відсутнім;
 • Визнаний недієздатним.
Шлюб розірваний через органи РАЦС припиняється у день реєстрації розірвання шлюбу.
Безкоштовна усна консультація
У нас можна отримати безкоштовну усну консультацію, без аналізу документів

Розірвання шлюбу через СУД

Подружжя, яке має дітей, має право подати до суду позов про розірвання шлюбу. Позов про розірвання шлюбу може бути пред'явлений одним із подружжя.

До позовної заяви про розірвання шлюбу подружжя має право додати письмовий договір про те, з ким із них будуть проживати діти, яку участь у забезпеченні умов їхнього життя братиме той з батьків, хто буде проживати окремо, а також про умови здійснення ним права на особисте виховання дітей. Договір має бути нотаріально посвідчений.

Датою розірвання шлюбу буде вважатись дата набрання відповідним рішенням суду законної сили.

Важливо! Позов про розірвання шлюбу не може бути пред'явлено протягом вагітності дружини та протягом одного року після народження дитини. Виключення становлять випадки, коли один із подружжя скоїть кримінальне правопорушення щодо другого з подружжя або дитини, або якщо батьківство буде визнане іншою особою.

Крім того, чоловік або дружина мають право пред'явити позов протягом вагітності дружини або до досягнення дитиною одного року у випадку якщо батьківство зачатої дитини визнане іншою особою.

Суд може надати строк для примирення подружжя у випадку якщо це не суперечить моральним засадам суспільства. Шлюб в обох випадках припиняється незалежно від наявності між сторонами майнового спору.

Навіщо потрібен адвокат для розірвання шлюбу?

Участь адвоката при розірванні шлюбу є необхідною, особливо, якщо мова йде про судовий порядок вирішення справи.

Судовий порядок, зазвичай, використовується, коли процедура розлучення ускладнена сімейними конфліктами між подружжям, серед яких часто зустрічаються поділ подружнього майна, визначення місця проживання спільної дитини з одним з батьків та інші. Адвокат із сімейних справ знає тонкощі таких справ, отже, здатен надати кваліфіковану допомогу та вирішити справу на вашу користь.

Юристи Адвокатського бюро «Сергія Пагера» із сімейних справ допоможуть грамотно скласти позов/заяву та проконсультують з усіх важливих питань стосовно розірвання шлюбу. Ми беремо на себе організаційні питання із оформлення необхідних документів та представництво у суді. Це значно полегшить процедуру розлучення та заощадить ваш час. Індивідуальний підхід наших фахівців сприяє більш ефективному вирішенню справи.

Замовити консультацію адвоката із сімейних спорів

Замовити консультацію по розлученню можна по телефону або заповнивши форму зворотного зв'язку на сайті.
Ви надаєте безкоштовну юридичну консультацію?
Так, надаємо. Консультація проходить в телефонному режимі. Консультація усна, вона не включає аналіз ваших документів.
Як ви працюєте в період пандемії? Графік змінювався?
Ми працюємо в штатному режимі, в офісі 2 рази в день проходить вологе прибирання. На вході антисептик, і перевірка температури. Ми за безпеку!
ТЕХ. СТОРІНКИ

ЯК зв'язатись з НАМИ:
 • Телефони:
 • 0 (50) 883 34 93
 • 0 (96) 883 34 93
 • 0 (44) 379 11 06
 • Email:
 • info@splawoffices.com.ua
 • Адреса:
 • 04073, Україна, м Київ, вул. Кирилівська, б. 160, корп. Б, офіс 201
ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ
© 2021 Splawoffices