Визначення місця проживання дитини

Визначення місця проживання дитини регулюється Сімейним кодексом України.

Відповідно до ст. 160 Сімейного кодексу України місце проживання дитини, яка не досягла десяти років, визначається за згодою батьків. Місце проживання дитини, яка досягла десяти років, визначається за спільною згодою батьків та самої дитини.

Якщож батьки проживають окремо, місце проживання дитини, яка досягла чотирнадцяти років, визначається нею самою.

Ми – це

15років компанія
на ринку

2105постійних
клієнтів

3205рішень суду на
користь клієнта

424/7на зв’язку
з клієнтом

5100%гарантія
конфіденційності

62850надано
професійних
порад

З ким із батьків повинна проживати дитина?

У випадку проживання батьків дитини окремо, необхідно визначити, з ким проживатиме далі дитина, адже це впливає на стягнення аліментів, встановлення графіку зустрічей іншого з батьків з дитиною, баби, діда, можливість виїзду з дитиною за кордон на лікування чи відпочинок.

В більшості випадків про місце проживання дитини батьки домовляються в усному порядку. Якщо ж мирно не вдалося домовитися батькам про місце проживання дитини то даний спірміж ними може вирішуватися органом опіки та піклування або судом.

Під час вирішення спору щодо місця проживання малолітньої дитини беруться до уваги ставлення батьків до виконання своїх батьківських обов’язків, особиста прихильність дитини до кожного з них, вік дитини, стан її здоров’я та інші обставини, що мають істотне значення.

У разі коли батьки не можуть дійти згоди щодо участі одного з батьків, який проживає окремо, у вихованні дитини, порядок такої участі визначається органами опіки та піклування за участю батьків виходячи з інтересів дитини. Рішення органів опіки та піклування з цих питань можуть бути оскаржені до суду у порядку, встановленому законом.

Чому ми?

1ПартнерствоМи вибудовуємо відносини з клієнтами на партнерському рівні

2Індивідуальний підхідМи виявляємо гнучкість та індивідуальний підхід у вирішенні завдань клієнтів

3ЯкістьЗавжди намагаємося надати найвищу якість наших послуг

4КонфіденційністьКонфіденційність інформації клієнта наш пріоритет у співпраці


Права та обов’язки щодо виховання дитини

Відповідно до ч.1 ст. 141 Сімейного кодексу України мати і батько мають рівні права та обов’язки щодо дитини. Згідно ст. 158 Сімейного кодексу України за заявою матері, батька дитини орган опіки та піклування визначає способи участі у вихованні дитини та спілкуванні з нею того з батьків, хто проживає окремо від неї.

Рішення про це орган опіки та піклування постановляє на підставі вивчення умов життя батьків, їхнього ставлення до дитини, інших обставин, що мають істотне значення.

Якщо ж один із батьків з яким проживає дитина чинить перешкоди у спілкуванні з дитиною один із батьків, між колишнім подружжям наявний тривалий конфлікт та особисті конфліктні відносини між ними порушують інтереси дитини, та спричиняють на нього негативний вплив постає питання про доцільність зміни способу участі батька (матері) у вихованні дитини без присутності батька (матері).

Також, якщо ваш син чи донька (зять чи невістка) перешкоджають у спілкуванні з онуками, то ви маєте право на звернення до суду з позовом про усунення перешкод у спілкуванні з онуком (онукою) та визначення способу участі у його (її) вихованні.

Допомога адвоката при визначенні місця проживання дитини

Сімейний адвокат готовий прийти на допомогу у тому разі, якщо під час розлучення ви не можете домовитися стосовно місця проживання дитини або участі у її вихованні одним із батьків чи близькими родичами. Юристи Адвокатського бюро «Сергія Пагера» проконсультують вас із будь-яких сімейних питань, підготують необхідні документи та приймуть участь у судовому засіданні задля захисту ваших прав. Кожен випадок індивідуальний, як і наш підхід до кожної справи. Тому, звертаючись до нас, ви отримуєте не тільки постійну підтримку з нашого боку, а й гарантований результат у вигляді досягнення мети вашого звернення.

Замовити консультацію нашого спеціаліста можна за номером телефону на сайті.

відповіді на запитання

Так, надаємо. Консультація проходить в телефонному режимі. Консультація усна, вона не включає аналіз ваших документів.
Ми працюємо в штатному режимі, в офісі 2 рази в день проходить вологе прибирання. На вході антисептик, і перевірка температури. Ми за безпеку!